Lekkisid Nokia Androidi telefoni hind ning tehnilised näitajad

Lekkisid Nokia Androidi telefoni hind ning tehnilised näitajad

Viimastel kuudel on tehnoloogiamaailmas palju kõneainet pakkunud Nokia väidetav plaan tuua peagi turule Androidi operatsioonisüsteemiga nutitelefon. Kõmulise sisuga kuulujutud ei vaibunud ka peale seda kui Microsoft teatas Nokia omandamise plaanist. Kuulujutud ei ole vaibunud tänaseni, mil kahe suurfirma vaheliseks tehinguks on andnud oma nõusoleku kõik regulatoorsed ametkonnad.

Viimaste kõlakate kohaselt kavatseb Nokia salapärast Androidi telefoni esitleda Barcelonas toimuval Mobile World Congressi messil. Kuigi Nokia X nimelist telefoni veel ametlikult ei eksisteerigi alustati Vietnamis täna selle müüki. Õigupoolest postitas Mainguyeni nimeline e-pood enda veebilehele telefonist pildi, tehnilised näitajad ning hinna.

E-poes oleva info kohaselt jooksutab telefon Android 4.4.2 KitKat operatsioonisüsteemi. Protsessoriks on 1GHz Snapdragon 200 kiip, ekraani suuruseks 4-tolli (480×854 resolutsioon), sisemälu 4GB, muutmälu 512MB ning pilti teeb 5-megapiksline kaamera. Nagu tehnilistest näitajatest näha, siis telefon on ilmselgelt suunatud vähenõudlikele kasutajatele. E-poes kuvatud info kohaselt jääb Nokia X hind kõigest 100 euro kanti.

0s8e1kj

Allikas: BGR