LG võitis 32 Red Dot 2016 disainiauhinda

LG võitis 32 Red Dot 2016 disainiauhinda

Tehnoloogiaettevõte LG pressiesindaja teatas täna, et ettevõte saavutas selle aasta Red Dot disainiauhindade jagamisel kindla esikoha, võites 32 auhinda, sealhulgas kaks kõrgeimat tiitlit Best of the Best ning 30 Red Dot autasu. Maineka Red Dot Best of the Best auhindade saajate hulgas olid LG 4K OLED teler (mudel 65E6) ning alumise sügavkülmaga külmik (mudel GA- B489SADN/GA-B489TADN).

„Red Dot on iF ja IDEA disainikonkursside kõrval üks kolmest maailma mainekamast disainikonkursist. Sel aastal esitati konkursile 5214 toodet kogu maailmast, millest vaid 70 toodet pärjati oma innovatsiooni ning juhtiva disaini poolest Best of the Best tiitliga. LG 4K OLED teleril on ettevõtte unikaalne Picture-on-Glass kontseptsioon ning soliidne välimus, mis on omane LG premium OLED telerite disainile. Hoolikalt viimistletud LG 4K OLED teler on nii teleri kui ka kunstiteosena igast küljest hästi vaadatav ning sobitub sujuvalt igasse keskkonda. LG edumeelset disaini on selgelt näha ka ettevõtte alumise sügavkülmaga külmiku puhul. Erinevalt teistest mudelitest, millel on kohmakad väljapoole asetsevad käepidemed, on LG külmikul innovaatiline lihtsalt avatav käepide, mis on peidetud ukse alla, muutes selle peaaegu mittemärgatavaks. Külmiku stiilne viimistlus hõlmab ka rafineeritud meeleoluvalgustust, muutes ukse avamise lihtsaks ka pimedal ajal,“ seisab pressiteates.

Lisaks kahele Best of the Best autasule, saavutas LG Red Dot kohtunikelt veel 30 auhinda. LG Signature külmikut tunnustati selle koputusega Door-in-Door topeltukse- ning automaatse ukseavamise funktsiooni eest. LG Signature pesumasina puhul tõi auhinna selle topeltmahutavus ning klaasuksel asuv puutetundlik kasutajaliides. Kohtunikele avaldas muljet ka läbipaistva aknaga LG Signature õhupuhastaja, mis lubab kasutajatel vaadata, kuidas puhasti töötab. LG Signature OLED telerit tunnustati selle eriti õhukese 2,57mm paksuse klaasipaneeli ja teiste luksuslike elementide eest. Auhinna võitis ka LG G5 nutitelefon oma sihvaka metallist kere, eemaldatava aku, mooduldisaini ning LG Friends lisaseadmete (360 VR, 360 CAM, TONE Platinum) kollektsiooni eest.

„Meil on väga hea meel, et võitsime need auhinnad tänu oma pingutustele tarbijaelektroonika ja -seadmete disainiinnovatsiooni valdkonnas,“ ütles LG Electronics korporatiivdisaini keskuse juht Noh Chang-ho. „LG on pühendunud disaini arendamisele ning need autasud on kinnituseks, et oleme õigel teel.“