Lihtsad nipid, kuidas pikendada nutitelefoni aku kestvust

Lihtsad nipid, kuidas pikendada nutitelefoni aku kestvust

Kõnnid tänaval ja kuskilt kostub nukra alatooniga piiks. Esmalt ei tee sellest välja ja sammud vapralt edasi. Piiksud hakkavad juba korduma ja äkitselt tekib huvi, et saada teada kust need piiksud tulevad. Otsustad, et naljakat olukorda on vaja sõpradega jagada – võtad taskust või käekotist telefoni ja avastad, et palavalt armastatud nutitelefon ongi see, mis nukralt piiksub.

Nutitelefoni omanikuna on paramatus, et ühel hetkel puutud millegi taolisega kokku. Igasugu Messengerid, Skype’id, Yo-d ja kõik muu koormavad seadme akut päeva jooksul piisavalt, et ühel hetkel on ta energiast tühjaks jooksmas. Sääraste olukordade vältimiseks tuleks teada mõnda lihtsat nippi, kuidas saab piiksude kostumist edasi lükata.

Sulge taustal töötavad rakendused

2014-07-30 07.11.01Esmalt sule kõik taustal töötavad rakendused, mida sa reaalselt pole tükk aega kasutanud. iPhone’il tuleb selleks kaks korda vajutada home-nupul ning avanenud aknakesed tuleb ükshaaval ekraanil nn ära visata. Androidil on see pisut lihtsamaks tehtud – vajuta ekraani all nurgas olevat ikooni, kus on üks aken teise peal. Üldjuhul kuvatakse rakenduste kõrval eraldi nupp, mis sulgeb kõik rakendused korraga.

Lisaks aku säästmisele vabastab see seadme mälu ning telefoni käsitlemine peaks pisut kiiremaks minema.

Reguleeri ekraani taustavalgust

2014-07-30 07.11.16Alati ei ole kasulik, et telefoni taustavalgus oleks keeratud maksimumi peale. Ka ei ole alati mõistlik lasta telefonil endal valida taustavalgust. Aku säästmise eesmärgil soovitame seda, et keerad heleduse ligikaudu 20% peale. Enamikes tingimustes on see piisav, et ekraanilt oleks midagi näha. Vajadusel saab seda (ükskõik millise operatsioonisüsteemiga) telefonil kiirelt muuta.

Lülita Bluetooth, GPS jms lisad välja

Kuigi elektroonika muutub üha nutikamaks ja energiasäästlikumaks, ei ole siiski mõtet hoida neid kõiki alati töös, kui neid eriti ei kasutata. Nutitelefonide puhul kehtib see põhiliselt Bluetoothi, WiFi ja GPSi kohta. Kui sul neid ikka tõesti hädasti vaja ei ole, siis lülita nad välja. Küll tuleks GPSi väljalülitades arvestada, et kui telefon peaks ära kaduma või ära varastatama ei saa seda enam positsioneerida.

Lülita sisse akusäästu režiim

2014-07-30 07.12.34Enamikel Androidi telefonidel on olemas režiim, mis lülitab eelmises punktis nimetatud funktsioonid automaatselt välja, mil telefoni aku on jõudnud kindla protsendini. Sääraste akusäästurežiimide kasutamine on väga kasutajasõbralik ja ei vaja erilisi teadmisi. Igati mõistlik ja kasulik. iPhone’i kasutajad peavad siinkohal kadestama Androidi seadmete omanikke.

Uuenda tarkvara

Paljude kasutajate jaoks on tüütu ja tülikas pidevalt telefoni tarkvara uuendada. Aga kas teadsid, et lisaks uutele funktsioonidele võib uus tarkvara teha telefoni ka energiasäästlikumaks? Ehk on tarkvaraarendajad koodis leidnud mõne näpuvea, mille parandamisel kestab aku varasemast märgatavalt kauem. Tarkvarauuenduste tegemine tuleb alati kasuks – seal on hulganisti turvaparandusi ja muud head.

Muuda rakenduste sätteid

Paljudes rakendustest saab ära määrata, kui tihti ta internetist uusi andmeid kontrollib. Mõndade rakenduste puhul ei ole tarvilik, et ta teeks seda võimalikult tihti – jäta see valik valituks vaid eluliselt vajalikel rakendustel. Keegi meist pole nii tähtis, et ta peaks koguaeg olema online Skype’is, MSNis, Facebook Messengeris ja muudes analoogides – piirdu ühega.

Lisanipp: Lae telefoni akut kiiremini

Kirsiks tordil – kuidas oma telefoni kiiremini laadida? See on lihtsamast lihtsam. Esiteks – laadimisel eelista alati seinakontakti mitte arvuti USB pesa. Teiseks – laadimise hetkeks lülita telefon Airplane/lennuki režiimi. Siis lülitatakse telefonis kõik välja, ning sellega saab vaid pildistada ja kasutada rakendusi, mis on eelnevalt allalaetud ja ei vaja netiühendust. Märkad koheselt, et aku laeb end kiiremini täis.