Meeldetuletus drooniomanikele: lennutamisel tuleb vältida rahvarohkeid kohti

Meeldetuletus drooniomanikele: lennutamisel tuleb vältida rahvarohkeid kohti

Täna, Eesti Vabariigi iseseisvuspäeval, on endiselt põhjust tehnikast ning tehnoloogia-kultuurist kirjutada. Seoses mehitamata lennumasinate (multirootorite, droonide) suure populaarsusega leidub kindlasti mõni värske lennumasina omanik, kes ei ole veel teadlik Eestis kehtivatest seadustest mehitamata õhusõidukite puhul.

Tänase pidupäevaga seoses tuletame drooniomanikele meelde, et kõnealuseid lennumasinaid ei tohi lennutada inimmasside kohal. See tähendab, et tänast Kaitseväe paraadi ei tohi drooniga pildistada ega filmida. Lisaks sellele, et paraadi on vaatamas suur hulk inimesi viiakse see sel korral läbi Tallinna kesklinnas ehk kontrollitud õhuruumis, kus on lendamiseks vaja saada Lennuameti eelnev luba.

Plaani kohaselt ja sobiva ilmaga teevad paraadist ülelennu Eesti õhuväe ning politsei- ja piirivalveameti lennuvahendid, Balti riikide õhuruumi turvavad Belgia hävitajad, samuti Poola ja Hispaania hävitajad ning USA maaväe kopterid UH60 Black Hawk ja NATO eelhoiatuse ja õhuruumi juhtimise süsteemi lennuk AWACS E-3. 

Kui ülelennu ajal peaks õhus lendama mõni droon, siis see takistab pilootide tööd ning paneb ohtu suure hulga inimeste elud. Seetõttu tasub tänaste sündmuste jäädvustamisel jääda kahe jalaga maa peale.