Microsoft palub solvava ja rassistliku tehisintellekti pärast vabandust

Microsoft palub solvava ja rassistliku tehisintellekti pärast vabandust

Käesoleva nädala kõige kummalisem tehnoloogiamaailma uudis on kindlasti Microsofti poolt arendatud tehisintellekt Tay. Tarkvaragigant lõi Twitteris säutsuva tehisintellekti boti, mis pidi kirjelduste järgi sarnanema teismelise tütarlapsega. Vaid ühe ööpäevaga suudeti teismelisest tütarlapsest teha solvavaid, mõnitavaid ning rassistlike lauseid säutsuv tehisintellekt.

Microsoft teatas blogipostituse vahendusel, et kõik see sai võimalikuks teatud inimeste pärast, kes tehisintellektiga suheldes jätsid talle mulje, et rassism, solvamine, viha õhutamine ning Hitrel on head asjad.

Tay tehisintellektKuigi Microsofti teatel kasutati tehisintellekti võimekust ära soovivad nad siiski kõigi eest, kes tunnevad end puudutatuna, vabandust paluda.

Microsoft Research osakonna asepresidendi Peter Lee sõnul on Tay teine tehisintellekt, mis on Microsofti poolt suurele maailmale avatud. Neist esimene, Xiaolce, loodi hiinlaste jaoks ning seda kasutab tänaseks aktiivselt üle 40 miljoni inimese.

Lee väitel soovisid nad näha, kas Xiaolce edu saab kopeerida ka radikaalselt erinevas kultuurikeskkonnas. Ilmselgelt ei saa eksperimenti edukaks pidada. Tay-l on ajutiselt ligipääs Twitterile keelatud, kuid Microsoft kavatseb selle pärast teatud täienduste tegemist uuesti aktiveerida.

Väidetavalt väärkasutati Tay “korda minu järel” funktsiooni, millega õpetati tehisintellektile roppusi, rassistlike väljendeid, solvanguid ja veel palju muud. Kasutajad märkasid, et pärast uute sõnade õpetamist hakkas Tay neid kasutama teiste kasutajatega suheldes ehk papagoi moodi kordama.