Microsofti poolt taaskäivitatud tehisintellekt Tay läks Twitteris hulluks

Microsofti poolt taaskäivitatud tehisintellekt Tay läks Twitteris hulluks

Täna kella 10 paiku taaskäivitas Microsoft Twitteris säutsuva tehisintellekti Tay, mis langes eelmisel nädalal suure kriitika alla. Tehisintellekti esmasel käivitamisel suutsid Twitteri kasutajad selle vaid loetud tundidega muuta rassistlikuks vihakõne hääletoruks.

Tay säutsudTehisintellekti tutvustamisel tõi Microsoft välja, et see peaks säutsuma, kui teismeline tütarlaps. Pärast negatiivse kajastuse saamist palus Microsoft kõigilt vabandust ning ühendas Tay netijuhtme küljest lahti.

Kuigi Microsoft taaskäivitas Tay on näha, et nad ei mõelnud seda päris põhjalikult läbi. Juba üle 8 minuti on Tay järjest postitanud Twitterisse iga sekund uusi postitusi. Suur osa postitustest on tekstiga ”You are too fast, please take a rest…”, millega annab Tay vestluse osalejatele teada, et nad on liiga kiired. Arvatavasti üritab aga süsteem iseendale öelda, et ta võiks säutsumisega tagasihoidlikum olla.

Huvitav on ka see, et kõik praegu tehtud säutsud sisaldavad kasutajanime @TestAccountInt1, mis on loodud 18. jaanuaril ning on kinnise profiiliga. Arvatavasti on tegu Microsofti poolt lood testkontoga, mis peaks Tay säutse monitoorima.

  • F88

    “Rassistlikuks vihakõneks” nimetatakse tänapäeval tõde.