Minecrafti müügiga 2,2 miljardit eurot teeninud mänguarendaja teatas, et tunneb end üksiku ning õnnetuna

Minecrafti müügiga 2,2 miljardit eurot teeninud mänguarendaja teatas, et tunneb end üksiku ning õnnetuna

Perssoni säutsud

Perssoni säutsud

Paar aastat tagasi pöördus oma Twitteri jälgijate poole rootslasest arvutimängude looja Markus Persson, kes on tuntud arvutimängu Minecraft loomise poolest.

Persson teatas toona, et ta on valmis Minecraftist loobuma 2 miljardi dollari ehk ligikaudu 1,7 miljardi euro eest. Kerides aja paar aastat edasi, teatas mängulooja uue säutsuga, et Minecrafti uueks omanikuks on Microsoft, kes käis selle eest välja ligikaudu 2,2 miljardit eurot.

Minecrafti omandamise käigus sai Microsoft endale mängu ning sellega kaasnevad autoriõigused, mängu arendanud senised töötajad ning firma asutajad ei jätkanud oma tööd Microsoftis. Pärast raha kättesaamist ostis 36 aastane Persson endale Los Angeles’is asuva 61 miljonit eurot maksnud häärberi.

Väidetavalt hakati häärberis koheselt pidama suurejoonelisi ekstravagantseid pidusid. Kuid tuleb välja, et raha ei tee õnnelikuks. Möödunud nädalavahetusel pöördus Persson taaskord Twitteris oma fännide poole. Sel korral teatas ta otse ning ausalt, et kuigi tal on raha piisavalt, et osta endale ükskõik mida, tunneb ta end üksiku ning õnnetuna.

Näiteks tõi ta välja, et pidutsedes Ibizal koos sõprade ning kuulsustega ei ole ta end varem rohkem isoleerituna tundnud. Säutsudest on märgata Perssoni kahetsust Minecrafti müümise osas.