Õpetus: Kuidas kaitsta enda nutitelefoni Prey-ga

Õpetus: Kuidas kaitsta enda nutitelefoni Prey-ga

Viirusetõrje äppidega saab kaitsta nutitelefoni sisu ehk tarkvaralist poolt, aga kasulik oleks oma telefoni kaitsa ka kadumise ning varguse eest.

Üks populaarsematest tasuta äppidest, mis suudab seda teha, on Prey. See tuleb nutitelefoni paigaldada (võtab ainult 7 Mb ruumi), seejärel endale teha konto, sisse logida, telefonis anda äpile luba telefoniga peaaegu kõiki toiminguid kaugelt juhtides teha ning sellega seadistamine piirdubki.

Juhul kui peaks edaspidi tekkima olukord, kus telefon on lihtsalt kaduma läinud, siis enne avalduse tegemist politseile, on võimalik ka ise üritada kadunud telefon üles leida. Selleks, et üldse hakata telefoni kaugelt haldama, tuleb esmalt Prey kodulehel enda kontole sisse logida.

Kui nutiseade on lihtsalt näiteks toas kaduma läinud, siis piisab sellest, kui vajutada nupule “Sound alarm”, mis paneb telefoni valju häälega helisema.

Kui olete kindel, et seade on varastatud, siis esialgu tasub proovida telefoni lukustusekraanile saata teadaanne, kus on kirjas, et telefon on varastatud ja palute ühendust võtta seadme tagastamiseks.

Viimaseks võimaluseks on seadme lukustamine, mis lisab nutitelefonile ekraaniluku, mille saab avada, kasutades sisestatud salasõna.

Esmavaatlusel võis jääda märkamatuks, et juhtpaneelil on punane nupp, millel on kiri “Set device to missing”. See on tegelikult kõige käepärasem valik. Kui vajutada sellele, siis tuleb valida intervall ning valitud aja tagant (näiteks 20 minutit) hakatakse seadme omanikku teavitama sellest, kes seadet kasutab ja mida ta teeb. Äpp teeb vargast ka pilte ning saab teada kõik, mida ta selle telefoniga teinud on ja ka seda, kus ta vahepeal sellega käinud on.

Muidugi on juhtpaneeli keskel ka kaart, kus saab paarikümne meetri täpsusega seadme asukohta näha ja seda vahepeal värskendada.

Pray juhtpaneel arvutis

Prey juhtpaneel arvutis

Kindlasti soovitan kõigil nutitelefoni kasutajatel installeerida seadmesse Prey äpp, mis on suurepärane võimalus, et tagasi saada kadunud või varastatud telefon. See on saadaval ka arvutitele ja tahvelarvutitele.