Paljud Tesla elektriautod muutusid tarkvarauuenduse abil isesõitvateks

Paljud Tesla elektriautod muutusid tarkvarauuenduse abil isesõitvateks

Eile edastas elektriautode tootja Tesla Motors mitmetele Model S autodele tarkvarauuenduse, mis tõi endaga kaasa mitmeid uusi funktsioone. Uutest funktsioonidest enim kõneainet pakkuv on isesõitmine. Tänu uuele tarkvarale oskavad alates septembrist toodetud Model S-id ise sõidurida ning kiirust muuta. Lisaks saavad nad hakkama ka lihtsamate asjade nagu nt pidurdamisega.

Uus tarkvara jõudis sel nädalal USAs müüdud autodele, mil on olemas vajaminevad sensorid. Euroopa ning Aasia turgudel müüdud autod saavad tarkvarauuenduse kätte olenevalt riigist, kus nad asuvad. Tarkvarauuenduse edastamise suurimaks takistuseks on erinevate riikide seadused, mis käsitlevad isesõitvaid autosid riigiti väga erinevalt.
press01_autopilot
Tuleb pidada silmas, et tänu tarkvarauuendusele ei muutu auto täienisti isesõitvaks vaid oskab teha teatud otsused juhi eest ise ära. Konverentsikõnes rõhutas Tesla Motorsi tegevjuht Elon Musk, et hoolimata arendajate ning inseneride tööst peaksid autojuhid isesõitmise funktsiooni Autosteer kasutama esialgu suure ettevaatlikusega. Isegi kui funktsioon töötab näiliselt ideaalselt soovitab Musk kõigil autojuhtidel roolist endiselt kinni hoida ning olla valmis manuaalselt pidurdama.

press02_autopilotJärgmises tarkvarauuenduses 7.1 lisandub võimalus, kus auto pargib end ise garaaži ära ning soovikorral sõidab sealt ka välja otse autojuhi ette. Juriidilises mõttes on Tesla end avariidest tingitud võimalikest kohtuvaidlustest kaitsnud. Enne funktsiooni kasutamist kuvatakse autojuhile meeldetuletus, kus rõhutatakse, et avarii korral vastutab selle eest roolis olev autojuht. Kui juht ei nõustu selle tingimusega, siis ta ei saa Autosteer isesõitmis-funktsiooni kasutada.

Isesõitmine on võimalik tänu neljale spetsiaalsele sensorile. Tõsi, sarnased sensorid on olemas ka mitmete konkurentide luksusautodel. Erinevalt konkurentidest kaardistab Tesla uue tarkvara saanud autode abil linnatänavaid reaalajas, tänu millele peaks isesõitmine aegamööda targemaks muutuma.

Muski nägemusel on täienisti isesõitvad autod reaalsus juba kolme aasta pärast. Täienisti isesõitev auto tähendab seda, et autos olev inimene ei pea punktist A punkti B jõudmiseks kordagi katsuma rooli ega ühtki pedaali.