Parimad ilmaennustuse rakendused

Parimad ilmaennustuse rakendused

Viimased nädal aega on ilmataat eestlasti kostitanud subtroopilise kliimaga. Lõpuks on jõudnud kohale suvi, mida oodati terve pika talve. Suvisest soojast ilmast hoolimata leiab ikka inimesi, kes ei ole sellega rahul – täiesti tavaline eestlaslik käitumine. Enamjaolt leitakse, et 30-kraadine leitsak ei ole kehale ja tervisele kasulik. Kuid kõige suuremaks murekohaks on ilmaennustajate ja ilmateadete üle nurisemine.

Teleriviisorist ilmateadet vaadates märgatakse, et mõni ilmapoiss või tüdruk ennustab homseks 34- ning teine hoopis 28-kraadist kuumust. Vahest juhtub ka nii, et üks väidab raudse kindlusega, et vihmast ei ole pääsu, hiljem selgub, et nii sinist taevast pole viimase 200 aasta jooksul nähtud. Kui sinna lisada juurde leheveergudel ilmuva ning raadiost etteloetavad ilmateated läheb pilt veelgi kirjumaks.

Seetõttu peaksid need, kes on korrektsest ilmateatest huvitatud, hankima oma nutitelefoni mõne rakenduse, mis suudab ilma võimalikult täpselt ennustada. Siinkohal tegime raskema töö ise ära ja toome välja iOSi ja Androidi parimad ilmateaterakendused.

Today Weather

Kui soovid nägusat, tasulist ja vähese funktsionaalsusega ilmateadvustajat, siis Today Weather on õige valik. Peale tavapäraste funktsioonide ei ole sellelt rakenduselt, ilma lisatasu maksmata, midagi erilist oodata. Pärast 1,79 euro kulutamist selgub, et enamike funktsioonide saamiseks peab tegema veel ühe rakenduse sisese ostu, et saada ligipääs Dark Sky nimelise rakenduse andmebaasile. Today Weather asemel soovitame mõnd tasuta alternatiivi.

Lingid: iOS, Androidile pole saadaval

Today Weather
Today Weather 2

Shade

Toidutööstuses on aastaid ringelnud väljend “Eelista eestimaist”, sama võib kasutada ka Shade’i tutvustades. Tegu on eestlasest iOSi arendaja Henri Normaku poolt loodud rakendusega, mis kuvab iPhone’i ekraanil vaid kõige olulisema – õhutemperatuuri, tuule, sademete hulga ja tuntava temperatuuri. 1,79 eurose hinnaga ei ole Shade kindlasti kõige soodsam valik, kuid ta on ainus mille on arendanud eestlane.

Lingid: iOS, Androidile pole saadaval

Shade
Shade 2

Yahoo Weather

Tõelised ilmafanatid on huvitatud enamast, kui lihtsalt õhutemperatuuri ennustamisest. Neid huvitab, kui kiirelt tuul puhub, millal päike tõuseb ja loojub ning õhurõhk. Seda ja veel paljut enamat suudab nutiseadmele manada Yahoo Weather tasuta rakendus. Lisaks väga detailsele infole näeb rakendus (seadmel jooksvast operatsioonisüsteemist hoolimata) kena välja.

Yahoo Weather
Yahoo Weather 2

Lingid: iOS, Android

The Weather Channel

Ilmselt on paljud kuulnud, et USAs on praktiliselt iga huvi või hobi tutvustamiseks eraldi telekanal. Nii leiab Ameerika telekanalite loendist ka The Weather Channeli nimelise kanali. Nagu nimi viitab, keskendutakse seal ilmale. Kanali fännide rõõmuks on nende täpsed ja detailsed ilmateated kättesaadavad nutiseadmetelt. Seni tutvustatud rakendustest on The Weather Channelil kõige pikem funktsioonide nimistu. Androidi peal räägib rakenduse miinuseks kole disain, iOSil on ta mõnevõrra ilusam.

Lingid: iOS, Android, Windows Phone

The Weather Channel
The Weather Channel 2

Weather Bug

Ilmaputukaks nimetatud rakendus ei ole praegu tutvustatud valikutest kindlasti ei kõige nägusam ega kõige funktsionaalsem. Tasuta versioonis kuvatakse ilmateate juures reklaame, lisatasu makstes saab reklaamid eemaldada. Tasu maksmisest hoolimata ei muutu rakendus ilusamaks.

Lingid: iOS, Android, Windows Phone

WeatherBug
WeatherBug 2

Weather Underground

Weather Undergroundi saab pidada ilmaennustajate Waze’iks. Kahjuks on see ka rakenduse suurim miinus. Kõige täpsema ilmateate saamiseks peaks elama seal, kus on rakendus populaarne, ehk nt USAs. Seetõttu ei ole selle tasuta, ohtrate reklaamide ja mitte kõige ilusama rakendusega Eestis midagi erilist teha.

Lingid: iOS, Android

Weather Underground
Weather Underground 2

1Weather

Androidi operatsioonisüsteemi fännid peaksid kindlasti eelistama 1Weatheri kasutamist. Seda mitte nägusa disaini või pika funktsioonide nimekirja vaid just operatsioonisüsteemi armastamise tõttu. Rakenduse arendajad on välja hõiganud, et nad on esimesed, kes saavad valmis Android Weari seadmetel toimiva ilmaennustusrakenduse.

Lingid: Android, iOSile pole saadaval

1Weather
1Weather 2