Peaministri ja presidendi järgmised ametiautod võivad olla elektriautod

Peaministri ja presidendi järgmised ametiautod võivad olla elektriautod

Viimastel aastatel on elektriautod üha populaarsemaks osutunud. Eelmisel nädalal sai suurt kajastust Tesla uue keskklassi elektriauto Model 3 esitlus. Elektriautode üha suuremast populaarsusest tingituna uurisime Politsei- ja Piirivalveameti esindajate käest, millal võime peaministri ning presidendi ametiautona näha elektriautot.

“Selleks, et Politsei- ja Piirivalveameti isikukaitsebüroo töötajad saaksid tagada presidendi ja peaministri kaitstuse, on muuhulgas oluline, et nende ametiautod oleksid suutelised ühe tankimise või laadimisega läbima piisava vahemaa. Kui elektriautode sõidukaugused kasvavad praeguste sisepõlemismootoriga sõidukite omaga samale tasemele, ei ole välistatud, et tulevikus liisitakse elektril töötav ametiauto,” teatas PPA pressiesindaja Seiko Kuik.

Vaadates autotootjate poolt praegu pakutavaid mudeleid on ilmselge, et antud hetkel on parim tootevalik ameeriklaste Teslal. Lisaks eelmisel nädalal esitletud keskklassi autole on neil juba paar aastat olnud valikus ülipopulaarseks osutunud sedaan Model S ning mullu sügisel müügile jõudnud linnamaastur Model X.

Oma välimuse ning suure mahutavuse poolest sobivad mõlemad viimati nimetatud autod peaministri või presidendi ametiautoks. Kui aga vaadata, millise vahemaa nad ühe laadimisega läbivad, siis on ilmselge, et antud hetkel nad ei sobi sellise ülesande täitmiseks. Kõige ekstreemsemates tingimustes läbib Model S ühe laadimisega ligikaudu 375 km ning kõige leebemates 746 km.

“Hetkel on PPA jaoks ainsaks takistuseks asjaolu, et elektriautod ei suuda ühe laadimisega tagada piisavat sõiduulatust,” täpsustas Kuik.

Kuigi PPA pressiesindaja ei andnud meile konkreetset kilometraaži, kui palju peaks peaministri või presidendi ametiauto ühe laadimisega läbima viitas ta sellele, et see peaks olema võrdväärne praeguste fosiilkütustel sõitvate nn preemium-hinnaklassi autode kilometraažiga.

Võttes arvesse, et PPA vahetab peaministri ja presidendi ametiautod välja iga nelja aasta tagant on suur tõenäosus, et tehnoloogia arenedes võib järgmiseks autoks osutuda elektriauto. Peaminister sai uue ametiauto mullu kevadel ning president tänavu veebruaris.

  • trikktrakk

    Kiip.ee võiks hoopis sellest kirjutada, et neid ägedaid Tesla autosid pole kusagil laadida kuna nende akud vajavad hoopis teistsuguseid Superlaadijaid. Ja esimest Superlaadijat planeeritakse alles Pärnu kanti ehitama hakata.
    Ja kui Tesla autot laadida tavalaadimispunktis, siis see laeb täis ainult nii 40-50% akust.
    Ja teine asi, laadimispunkte on liialt vähe nagunii, Kui on autode järjekord 2-laadimiskohaga laadimispunktis, siis saavad 5-6-s auto oma elektri alles tunni aja pärast, 9-s ja 10-s auto aga alles kahe tunni pärast.