Politsei avas Facebookis liiklustalgute kaardirakenduse

Politsei avas Facebookis liiklustalgute kaardirakenduse

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) avas täna oma Facebooki lehel liiklustalgute kaardirakenduse, kuhu inimesed saavad nädala jooksul märkida kohti, kus ohtu põhjustavad kiiruseületajad.
Tänasest kuni 10. aprillini kogub politsei inimeste ettepanekuid 21. aprillil toimuvateks liiklustalguteks, mis sel aastal keskenduvad kiiruseületamistele ning talgute päeval teeb politsei liiklusjärelevalvet inimeste tehtud ettepanekute alusel.

PPA juhtivkorrakaitseametniku Sirle Loigo sõnul on liiklustalgud inimeste ja politseinike ühine viis liikluse turvalisemaks muutmiseks. „Laekunud ettepanekutele tuginedes saame olla just seal, kuhu inimesed meid ootavad. Tähtis on ka see, et talgud panevad inimesed liiklusturvalisusele mõtlema ning loodetavasti ka ise ohutumalt käituma,“ rääkis Loigo.

Kuvatõmmis

Kuvatõmmis

Tänavused talgud keskenduvad sõidukite kiirusele, sest see on varasematel aastatel olnud inimeste üheks peamiseks mureks. «Kui inimesed ei ületaks piirkiirust, jääksid paljud liiklusõnnetused olemata. Liiga suur kiirus suurendab õnnetusse sattumise riski ja kokkupõrke tagajärgede tõsidust. Paraku sagenevad kiiruseületamised iga aasta kevadel, kui teeolud paranevad ja juhtide valvsus hajub,» ütles Loigo.

Ettepanekuid liiklusjärelevalve kohtade ja aegade osas oodatakse kuni 10. aprillini ja neid saab teha läbi kaardirakenduse PPA Facebooki lehel. Ettepanekuid saavad teha ka inimesed, kellel endal Facebooki kontot ei ole.