President Ilves jättis Tartus endast jälje programmikoodi

President Ilves jättis Tartus endast jälje programmikoodi

Esmaspäeval, 28. märtsil külastas Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves Tartus asuvat tarkvara- ja tootearendusfirmat Mooncascade. Üllatusena pakuti külastuse käigus Presidendile võimalust oma sõrmed programmikoodi pista.

„Kuna oli teada, et president soovib külastuse käigus kingitusega tunnustada eelmisel aastal Eesti Noorettevõtjaks valitud Mooncascade’i ühte asutajat Indrek Ulsti, tahtsime presidendile omalt poolt samuti väikese üllatuse teha,“ selgitab Mooncascade’i teine asutaja ning Garage48 eestvedaja Priit Salumaa.

Foto: Mihkel Uba

Foto: Mihkel Uba

„Arvestades, et president on ju kunagi koodikirjutamist õppinud, arvasime, et tal võiks olla põnev tänapäevast tarkvaraarendust ka lähemalt näha – ja miks mitte ka proovida,“ kirjeldab Salumaa: „Indrek valmistas seega Presidendile väikese ülesande – lisada ühte koodifaili tervitus meie kliendile, Seattle’is asuvale mobiilianalüütika tarkvara arendavale firmale Tune.“

“Greetings to Seattle from Tartu. I used to live there and worked as a forestfire fighter at the Enumclaw U.S. Forest Service office,” kirjutas president Ilves. Tõlkes kõlaks see järgmiselt: “Tervitused Tartust Seatlle’isse, kus ma kunagi Enumclawis Ameerika Metsamajandusteenistuses metsatulekahjude kustutajana töötasin.”

Tune’i üks asutajatest, Lucas Brown palus oma Mooncascade’ile esmaspäeva õhtul saadetud vastuses president Ilvest enda ja ettevõtte teise asutaja Lee Browni poolt samuti tervitada ning lisas, et oma lemmikusse suusakuurorti Crystal Mountainisse sõites jääb Enumclaw neile täpselt tee peale ning nad loodavad, et president nautis seal elamist:

“Enumclaw is on the way to Crystal Mountain which is our favorite ski resort in WA. Small world! Hope Toomas enjoyed it. Tell Toomas hello for Lee and I.”