Sel suvel väljatulev Windows 10 tasuta uuendus sisaldab Linuxi käsurida

Sel suvel väljatulev Windows 10 tasuta uuendus sisaldab Linuxi käsurida

Eile toimus Microsofti arendajate konverents Build, kus maailmatuntud tarkvaratootja esindajad jagasid maailmaga mitmeid olulisi uudiseid. Esimese suure uudisena teatas Windowsi osakonna boss Terry Myerson, et sel suvel saab endale tasuta uuenduse Windows 10. Uus versioon saab nimeks Windows Anniversary Update ehk aastapäeva uuendus.

Myersoni kinnitusel toimib uus süsteem ühtmoodi uutel ja vanadel PC-del ning ka Macidel. Lisaks arvutitele saavad sama süsteemiuuenduse endale ka Xbox One mängukonsoolid. Ühtlasi saab Xbox uuenduse käigus endale ka Windows 10 äppide ja virtuaalassistendi Cortana toe.

Uuenduse kõige suuremaks nn müüginumbriks saab olema käekirjatuvastus Ink, mis on mõeldud selleks, et kasutajad saaksid oma mõtteid paremini kujutleda ning teiste inimesega paremat koostööd teha. Microsofti uude käekirjatuvastus tehnoloogiasse on integreeritud teised äpid nagu nt Cortana ja Bing.

Näiteks, kui kirjutada märge, kus on toodud välja, et homme peab midagi tegema, siis Cortana lisab selle automaatselt kalendrisse homseks päevaks. Arvatavasti toimib see esialgu vaid ingliskeelsete sissekannete puhul.

Tänu Microsofti universaalsete äppide programmile saab Windows 10 endale peagi Twitteri, Facebooki, Instagrami ja Facebook Messengeri äpid. Arendajatele olulise uudisena teatas Microsoft, et Windowsisse lisatakse Linuxi käsurida.

  • mel

    peakiri on, kuid pelkirjas olevat teemast kirjutatakse ainult kaks viimast rida