Selgus ettevõte, kes aitab FBI-l terroristile kuulunud iPhone’i lahti häkkida

Selgus ettevõte, kes aitab FBI-l terroristile kuulunud iPhone’i lahti häkkida

Sel esmaspäeval andis FBI mõista, et nad on leidnud endale abilise, kes aitab neil terroristile kuulunud iPhone’i lahti häkkida. Koheselt hakati spekuleerima, et kes see ettevõte võiks olla. Asja teegi veelgi huvitavamaks see, et FBI teatel on tegu kolmanda osapoolega, kes ei ole USA valitsusasutustega seotud.

Tänaseks on selgunud, et suure tõenäosusega on selleks abiliseks Iisraeli ettevõte Cellebrite. Ettevõte põhitegevuseks on mobiiliseadmete kohtuekspertiisi läbiviimine. Kuigi mitmed väljaanded väidavad, et FBI kasutab Cellebrite’i poolt loodud tarkvara, siis ettevõte on seni kommentaaridest keeldunud.

Cellebrite ja FBI on varemgi koostööd teinud. Esimene suurem koostööleping allkirjastati 2013. aastal. Toona kiitis FBI Iisraeli ettevõtte süsteeme kuna nendega saab nutiseadmeid lahti häkkida ilma suure spetsiaalse riistvarata ning seadet arvutiga ühendamata.

Ekspertide hinnangul võib Cellebrite kasutada tehnoloogiat, millega peegeldatakse ehk kopeeritakse seadme NAND loogika, mis sisuliselt tähendab telefoni andmete 1-1 kopeerimist. Pärast telefoni tehaseseadete taastamist saab andmed taastada ning see peakski andma telefonile ligipääsu.