Tehnikaminutid: Küberkuritegevuse levikust räägib RIA analüütik Anto Veldre


Seoses nn pantvangiks võetud andmete pahavara CryptoLockeri suure levikuga Eestis ning välismaal käis täna Raadio 2 “Tehnikaminutite” saates külas Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) analüütik Anto Veldre. Lisaks CryptoLockerile rääkis Veldre ka teistest küberkuritegevuse vormidest.

Tunnustatud analüütiku sõnul annab andmete pantvangiks langemist ära hoida nn 3-2-1 reegli abil:

3. Olgu vähemalt kolm varukoopiat
2. Vähemalt kahes erinevas tehnoloogias
1. Vähemalt üks koopia peab füüsiliselt asuma kuskil mujal

Lisaks Veldrele oli sel nädalal stuudios ka Delfi Forte toimetaja Lauri Jürisoo, kes jagas oma muljeid Euroopa üheks suurimaks tehnikamessiks peetud Mobile World Congressi messist. Jürisooga arutasime Samsungi ja LG uute telefonide üle.

Saadet saab järelkuulata Soundcloudist. Otse-eetris on “Tehnikaminutid” teisipäeviti kell 14.15 Raadio 2-s. Saatejuhid Ronald Liive ja erandkorras Ingrid Peek.

 • trikktrakk

  CryptoLocker ei ole kõige karmim krüptija. On olemas temast juba palju karmimad “relvad”. Ning ei tasu kinni olla ainult ühe versiooni nimes vaid tasub kasutada üldnimetust Ransomware ja selle alt leiab juba kusagil kümmekond erinevat nimetust, osad krüptivad nõrgemalt, osad tugevamalt.

 • trikktrakk

  1. Hetkel on vist kõige kangem ransomware siis nimega Teslacrypt ning tundub sedamoodi, et tema viimase versiooni vastu ühtki rohtu olemas veel pole.
  2. Ja kes tõsiselt oma faile kaitsta tahab, siis selleks on failide salvestamine DVD-dele. Igasugu pilved jms. on tegelikult nali kuna ransomwared suudavad krüptida ka “pilves olevad faile”. Samuti pole ka Linux enam mingi eriline kaitse kuna leidub ransomwaresid mis on kirjutatud justnimelt Linuximaailma ründamiseks ja failide krüprimiseks.
  3. Ja silma jäänud verivärske lugu;
  CTB-Locker ransomware hits over 100 websites

  The new threat is written in PHP and encrypts all files in Web server directories.

  http://www.pcworld.com/article/3038207/security/ctb-locker-ransomware-hits-over-100-websites.html