Tesla esitles oma esimest linnamaasturit Model X

Tesla esitles oma esimest linnamaasturit Model X

Elektriautode tootja Tesla Motors tegevjuht Elon Musk astus täna suure publiku ees lavale ning esitles firma esimest linnamaasturit Model X. Auto esitlemist alustas Musk turvalisusest. Tegevjuhi sõnul on Model X esimene linnamaastur, mis on USA riikliku maanteeliikluse turvalisuse ametilt (NHTSA) turvalisuse osas saanud igas kategoorias viiest tärnist viis.

Kuna Model Xi kapoti all ei ole suurt ja rasket mootorit, siis ei ole ohtu, et avarii korral võiks see sõitjaid ohustada. Turvalisust annavad tagada ka tarkvaralised lahendused, mis pidurdavad automaatselt, kui tunnevad ära, et mõni objekt võib autot ohustada. Lisaks füüsilise turvalisuse tagamisele on Tesla autole lisanud HEPA filtri, mis on konkurentide filtritest 10 korda suurem. Musk julges väita, et suur filter on õhu puhastamises sedavõrd hea, et auto sees on sama puhas nagu haigla operatsioonilaual. Selle tõestamiseks on Tesla autole lisanud nupu, mis kaitseb autosõitjaid biorelvade rünnakute eest. Olgu lisatud, et viimane lause ei ole nali.

Foto: Steve Jürvetsion koos Model Xiga, kuvatõmmis Facebook

Foto: Steve Jürvetsion koos Model Xiga, kuvatõmmis Facebook

Erinevalt konkurentide linnamaasturitest avanevad Model Xi tagauksed üles ning meenutavad pistriku tiibasid. Esiustel on olemas režiim, mis avab ning sulgeb omaniku lähenedes uksed automaatselt. Model X ostmiseks peab selle endale 4000 euro eest reserveerima. Soodsaim Tesla linnamaastur maksab ligikaudu 130 000 eurot.

Tesla Motorsi üheks investoriks on väliseestlane Steve Jürvetson, kellele kuulub maailma esimene Model S. Model X esitlemisel kasutas Musk seeriatootmises olnud autot, mille seerianumbris ilutseb number 2. Antud auto omanikuks on Jürvetson.