Tesla linnamaasturi Model X tellinud klientidele avanes tööriist auto kohandamiseks

Tesla linnamaasturi Model X tellinud klientidele avanes tööriist auto kohandamiseks

Juba 2012. aasta alguses tutvustas Tesla Motorsi tegevjuht Elon Musk ettevõtte disainistuudios Los Angeleses’is uut linnamaasturi tüüpi autot Model X. Kuigi esmalt teatas Musk, et auto jõuab müüki ning esimeste klientideni juba 2013. aasta lõpuks, siis tänaseni ei ole seda juhtunud. Auto turuletulek on korduvalt edasilükkunud. Viimaste lubaduste kohaselt hakkab Tesla Model Xi tarnima sel kuul.

Kui varasemalt pole elektriautode tootja oma lubadustest Model Xi osas kinni pidanud, siis tundub, et sel korral ei tee tuntud ettevõte huvilistele tünga. Auto eest deposiidi maksnud klientidele hakati tänasest pakkuma võimalust oma tellimuse kinnitamiseks. Kliendid saavad nüüd valida auto värvi, mootori võimsust ning paljude muude valikute vahel.
Model X
Soodsaim Model X maksab ligikaudu 120 000 eurot. Tänavu kevadel teatas internetiärimees ning tulevane kosmoseturist Raivo Hein Facebookis, et esitas Teslale Model Xi tellimuse.

Ärimehe tellimus kinnitati ära ning tellimuskoodi järgi sai eeldada, et tema ei olnud kaugeltki esimene eestlane, kes endale Model Xi tellis. Koodist saab välja lugeda, et enne teda oli tellimus esitatud ning deposiit makstud veel kahe Model X jaoks.