Tinder aitab ameeriklastel leida endale sobivat presidendikandidaati

Tinder aitab ameeriklastel leida endale sobivat presidendikandidaati

USA presidendivalimiste valguses on populaarne kohtinguäpp Tinder laiendamas äpi funktsionaalsust. Kui seni on äpp põhinenud potentsiaalsete südamesõprade leidmisel, siis nüüdsest pakutakse ameeriklastele võimalust leida endale sobiv presidendikandidaat. Potentsiaalne president valitakse välja kindlate küsimuste põhjal, millele vastamiseks peab äpis sõrme paremale või vasakule lohistama.

TinderKüsimustiku koostamisel võeti appi poliitikale keskenduv turu-uuringuettevõte Rock the Vote. Ettevõtted lõid kümnest küsimusest koosneva küsimustiku, mis peaks välja selgitama vastaja poliitilised eelistused. Küsimusele “jah” vastuse andmiseks peab ekraanil sõrmega lohistama paremale ning “ei” vastuse andmiseks vasakule.

Näiteks küsitakse inimeste vaateid samasooliste abielude ning fossiilkütuste kaevandamise kohta. Pärast küsimustele vastamist selgub üks konkreetne presidendikandidaat, kelle vastused ühtivad vastaja omadega kõige rohkem.

On suur tõenäosus, et Tinder avalikustab pärast presidendivalimiste toimumist küsimustikule vastanud inimeste kohta täpse statistika.
Tinder äpp