TOP 5: Enim investorite raha kaasanud Eesti idufirmat 2015. aastal

TOP 5: Enim investorite raha kaasanud Eesti idufirmat 2015. aastal

Majandusuudiseid jälgides jääb mulje, et Eesti ja idufirmad käivad käsikäes. Pidevalt tuleb uudiseid mõnest eestlaste poolt loodud uuenduslikust firmast, mis on saanud suure rahasüsti. Enam ei ole haruldus, kui mõni Eesti idufirma saab investoritelt korraga miljoneid eurosid. Kaudselt on kosmilisena tunduvatel summadel otsene mõju ka meie majandusele. Nagu ikka aasta lõpus kombeks, otsustasime võtta kokku viis enim investorite raha kaasanud Eesti idufirmat 2015. aastal.

Bondora

Edetabeli avab otselaenamise platvorm Bondora, mis on tegutsenud juba kuus aastat. Kuigi tegutsetud on juba pikalt hakati teenust turundama alles 2013. aasta alguses. Teenus pakub laenuteenuseid laenajate ja investorite vahel, jättes mängust välja pangad. Eestlaste loodud firma edu jäi silma ka USA fondile Valinor Management, kes süstis tänavu veebruaris Bondorasse 4,7 miljonit eurot. Lähitulevikus kavatseb Bondora laiendada teenuse terve Euroopa Liidu üleseks ning huvitatud ollakse ka USA turust.

[button color=”” size=”” type=”square_outlined” target=”” link=””]4 700 000 €[/button]

Lingvist

Nutikat keeleõpet pakkuv Lingvist on tehnikahuviliste vaatevinklis olnud mullu oktoobrist alates. Idufirma on arendanud maailmas unikaalset tarkvara, lubades õpetada keeli vaid 200 tunniga. Lingvisti muudab eriliseks selle õppemetoodika. Õpitavad sõnad põhinevad suuremahulise keelekorpuse statistilisel analüüsil ja õppetükid on matemaatiliselt optimeeritud, kohandudes reaalajas iga kasutaja õppimistehnika ja -kiirusega. Süsteemi arendust toetasid tänavu jaapanlased 7,4 miljonit euroga.

[button color=”” size=”” type=”square_outlined” target=”” link=””]7 400 000 €[/button]

Pipedrive

Suurte ambotsioonidega väikestele meeskondadele arendab müügitarkvara Pipedrive. Firma kasvuks vajalikud 7,8 miljonit eurot kaasati neljalt välismaiselt investeerimisfondilt. Koos tänavu saadud süstiga on kokku firma kaasanud 12,2 miljonit eurot. Pipedrive kavatseb rahaga edasi kasvada, laiendada oma ülemaailset kliendibaasi, panustada tootearendusse ja turundusse.

[button color=”” size=”” type=”square_outlined” target=”” link=””]7 880 000 €[/button]

Skeletontech

Äpimaailmast tõsisemat asja teeb Skeleton Technologies Group OÜ. Firma tegeleb superkondensaatorite arendamise ja tootmisega. Superkondensaatorid on keskkonnasõbralikud ja kuluefektiivsed energiasalvestid, mis sobivad ülisuurte energiakoguste salvestamiseks. Skeleton alustas Eesti teadlaste väljatöötatud patenteeritud superkondensaatorite tootmise arendamist 2009. aastal. Tänavu suvel omandas ettevõttes 9,8 miljoni euro eest 10% osaluse AS Harju Elekter.

[button color=”” size=”” type=”square_outlined” target=”” link=””]9 800 000 €[/button]

TransferWise

Kes ei teaks eestlaste uueks Skype’iks peetud TransferWise’i? Piiride ülest nn pangateenust pakkuv TransferWise on tegutsenud juba mitu aastat. Juba kolmanda raundiga tõstis ettevõtte investorite rahakotist endale 48 miljonit eurot. C-raundi investeeringuga läksid kaasa Richard Branson, Peter Thiel, Index Ventures, IA Ventures ja Seedcamp.

[button color=”” size=”” type=”square_outlined” target=”” link=””]48 000 000 €[/button]