TOP 5: Levinumad tehnikamüüdid

TOP 5: Levinumad tehnikamüüdid

Tehnikamaailmas on väga palju väärarusaamisi ka kõige lihtsamatest asjadest. Täna oleme pannud kirja põhilised müüdid asjade kohta, mida tihti tavaline tehnikapoe külastaja valesti arvab teadvat.

Apple’i arvutitel ei ole viiruseid

binary numbrid arvuti häkk viirus virus

Ükski süsteem pole pommikindel ning seetõttu on ka Apple’i arvutitel reaalne viiruseoht. Tõepoolest on Mac’idel viiruseoht väiksem kui Windowsil, sest Windowsil on suurem kasutajaskkond, keda saab rünnata ning samuti on Mac’id turvalisemad tänu Unix’i baasile, millel OS X on ehitatud, sest seal on mitmed turvafunktsioonid juba sees. Samuti tunneb arvutitootja Apple ise suurt huvi kasutajate turvalisuse eest ning on arvutitesse installeerinud rakenduse nimega Gatekeeper, mis blokeerib programme, mis võivad ohtlikud olla. Kuid päris 100% kindlusega ei saa väita, et Maci omanikud ei pea muretsema viiruste pärast.

Telefoni ülelaadimine kahjustab selle akut

Telefon nutitelefon laadimine telefonilaadimine kaabel apple iphone iphone 6

Paljudele inimestele on jäänud arusaamatuks, kas nutitelefoni laadimine näiteks öösel, kus laadimisejuhet ei eemaldata, kui seade saab täis laetud, kahjustab selle akut. Tänapäeva nutitelefonid on piisavalt nutikad ja saavad aru, kui aku on täis laetud. Kui aku on täis, siis nutitelefonid ei võta enam voolu laadimiskaablilt vastu ja ootavad, kuni aku laetustase langeb näiteks 90 protsendini ja hakkavad telefoni uuesti laadima. Kokkuvõte: kui telefon jätta näiteks ööseks laadima, siis akuga midagi ei juhti ja akut see ei kahjusta, aga oleks soovitatav pikemate laadimiste ajaks telefon asetada tugevale ja siledale pinnale, sest laadides kipuvad nutiseadmed kuumaks minema. Samuti oleks mõstlik kasuta telefoniga kaasasolevat laadimisjuhet, sest teised kaablid võivad üle kanda rohkem energiat ning see võib akut ajapikku kahjustada.

Mida rohkem on megapiksleid, seda parem on kaamera

Z3 Compact kaamera

Megapikslite arv pole tegelikult hea pildi jaoks kuigi oluline. Megapikslid tähistavad pildi suurust. Kui pilt on suur, aga halva pildisensori tõttu vähese detailsusega, siis pole megapikslitest kasu, sest pilt näeb ka suurelt kole välja ning sisse suumides on kordades koledam. Seega megapikslid pole pildi jaoks niivõrd olulised, kui kaamera pildisensor.

Kallid kullatud HDMI-kaablid edastavad paremat pilti, kui tavalised

HDMI kaavbel juhe

HDMI kaabli välimus ja hind ei mängi hea pildikvaliteedi osas üldse rolli. Kui tegu on tavalises tehnikapoes müüdava odava HDMI kaabliga, siis pole see pildikvaliteedi osas erinev mitmetuhandeeurostest kullatud ning kristallidega kaablitest. HDMI kaablite hinnad algavad poes umbes 8-st eurost ning kallima kaabli ostmine tundub mõistlik vaid siis, kui kaabel on pikem tavalisest (näiteks 5m pikkusega) või teil ongi eesmärgiks soetada kulde HDMI kaabel. HDMI edastab digitaalset signaali ehk 1 ja 0, mille kvaliteet on kõigi kaablitega ühesugune.

Apple’i arvutid on ainult disainisõpradele ja tööks need ei sobi

MacBook

Apple’i arvutid on küll üsna kulukad, aga tavalistest Windows operatsiooniga sülearvutitest näevad nad enamast paremad välja ning on paremini ehitatud. Mac arvutid sobivad hästi tööks, sest kontoritarkvarapakette on neile mitmeid. Macidega saab kasutada Excelit, Wordi ja kõik muid programme.