TOP 5: Nipid WiFi võrgu kiiruse ja leviala parandamiseks

TOP 5: Nipid WiFi võrgu kiiruse ja leviala parandamiseks

WiFi ehk traadita internet on saanud miljonite kodude vaieldamatuks osaks, täna WiFile saab internetti kasutada nii nutitelefonis, tahvelarvutis, sülearvutis ja veel teisteski seadmetes. Alati aga ei pruugi WiFi signaal ning kiirus olla kõige paremad. WiFi kiirust ja signaali mõjutavad mitmed tegurid, millega täna tutvust teeme.

Muuda ära WiFi kanalid

Kõige lihtsam ja tihti kõige praktilisem nipp leviala ja signaali parandamiseks on WiFi ruuteri kanalite vahetamine. Kanalite vahetamine on tänapäeval nagu lapsemäng. Ruuteri kanalite vahetamine on kasulik ainult neile, kelle WiFi leviala sees on ka mitmete teiste ruuterite signaalid. Kas sinu ümbruses asub veel mõni ruuter, mis kasutab sama sagedust saab teada mõne äpi kaudu, mille leiab äpipoest. WiFi kanali vahetamine on väga lihtne, vaid paar hiireklikki. Nii saab täiesti tasuta parandada WiFi signaali tugevust.

Lisa WiFi võrgule parool ja vaheta ära nimi

Nii üllatav, kui see ka pole, mõjutab WiFi signaali ka selle parool ning võrgu nimi. WiFi nime tasub muuta sellepärast, et algnimega ruuteri parool on palju lihtsamini kättesaadav, kui muudetud nimega võrgul. Teiseks on ülimalt soovituslik lisada WiFi võrgule parool. Kui sa pole seda veel teinud, siis tee see kohe ära! Ilma paroolita WiFit võivad kuritarvitada halbade kavatsustega inimesed.

Muuda ruuteri asukoht

wifi ruuter

Kui eelnevad kaks nippi paremaid tulemusi ei toonud, siis pika internetikaabli ja mitmete voolupesade olemasolul, tasub mõelda ruuteri füüsilise asukoha muutmisele. Sellega tagatakse parim raadius ja kiirus. WiFi ruuter oleks mõistlik paigaldada maja keskele, et signaal ulatuks igale poole. Samuti tuleks jälgida, et ruuter oleks teistest toas olevatest objektidest kõrgemal, et need signaali ei segaks. Kui WiFit on vaja kahekorruselise maja mõlemal korrusel, siis oleks mõistlik ruuter paigaldada esimese korruse lakke.

Meisterda ise signaalivõimedi, soeta uus ja parem antenn või osta WiFi võrgu laiendaja

WIFI võrgulaiendaja

Kui traadita interneti leviala on ikka halb, siis võivad abiks olla töökad käed või rahakott. Internetis on tohutult erinevaid videoid, kus õpetatakse fooliumist lisaantenni valmistamist ruuterile, mis peaks võrgu leviala parandama. Seda ei saa iga ruuteri puhul garanteerida aga kindlasti tasub proovimist. Mõnel ruuteril on võimalik antenni või lausa antenne vahetada. Reegline on ruuteril ostes küljes näiteks 2dB signaalitugevusega antenn, mis on üsna nõrk. Kui olete kindlaks teinud, et ruuterile saab antenni lisada või olemasolevat vahetada, siis võib uue antenni kasutusse võtmine tuua märgatavaid tulemusi. Tunduvalt kulukam variant oleks WiFi võrgulaiendaja soetamine, mille hinnad algavad 60 eurost. Laiendaja peaks paigutama sinna kuhu WiFi levib veel, nagu nimi viitab püüab ta olemasoleva signaali kinni ning jagab seda edasi.

Osta uus ruuter

ASUS RT-AC87U AC2400 ruuter, millega pole ülisuurte kiiruste ja väga suure leviala saavutamine probleemiks

ASUS RT-AC87U AC2400 ruuter, millega pole ülisuurte kiiruste ja väga suure leviala saavutamine probleemiks

Kui ükski teine moodus ei aita siis võib-olla on asi ruuteris, mis on juba aastaid vana ja maksimum kiirused on väga väikesed. Ruuterid maksavad poes üsna palju. Soovitav oleks osta selline ruuter, mis toetaks suuri kiiruseid (näiteks 300MBs) ning korralikke antenne oleks mitmeid ja samuti oleks antennide dB väärtus suur, et signaal oleks hea.

[td_smart_list_end]

Loodame, et leidsid nende nippide hulgast ka endale sobiva, mis aitas Sul WIFI signaali ja kiiruseid parandada. Kui tead ise mõnda head nippi, siis võid selle jätta kommentaaridesse, et ka teised saaksid selle järgi enda kodust traadita interneti kiirust ja leviala parandada.

 

 • Janar Smurr

  Oot aga mis selle äppi nimi on mis nagu otsib mingit sama sagedust jne, see koht jäi segaseks mulle

 • Pjotr

  Tahaks ka teada

 • Tere,

  Android nutitelefonide ja tahvelarvutite jaoks on üks parimatest äppidest Wifi Analyzer, mis kuvab ekraanile joonise, mis kanalitel ja sagedustel läheduses olevad WIFI võrgud töötavad.
  Rohkem infot ja alla laadida saab siit: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer

  Windows arvutitele on saadaval selline WIFI kanaleid ja sagedusi kuvav programm nagu WifiInfoView.

  Rohkem infot ja alla laadida saab siit: http://www.nirsoft.net/utils/wifi_information_view.html

  Apple’i nutiseadmed paraku ei toeta Wifi võrgu detailide kuvamist.

  Apple’i Mac laua- ja sülearvutitele on saadaval programm nimega Wifi Scanner. See maksab 14,99 dollarit. Rohkem infot ja alla laadida saab siit: https://itunes.apple.com/us/app/wifi-scanner/id411680127?mt=12

  Parimat soovides
  Andri Koolme
  Kiip.ee toimetaja

 • Margus

  Tere.

  Võib enne soetamist kasutada süsteemeseid vahendeid.
  Alt+klik wifi märgil (menu bar). Kuvatakse kasutatava võrgu kohta andmed. Sealt valida Open Wireless Diagnostics. Avaneb vastav rakendus. Ignoreeri avanevat akent, mis soovib ühendust “diagnoosima” asuda. Selle asemel valida Menu Bar’ilt Window ning sealt menüüst sobiv infoaken (nt. Scan).

  Parimat.
  Margus

 • Henri

  Apple nutiseadmetel on olemas selline äpp nagu AirPort Utility. Seal saab ümbruses olevaid WiFi võrke skänneerida ja näeb ära ka kanali numbri.

 • Henri

  Unustasin mainida et rakenduse seadetest tuleb Wi-Fi Scanner sisse lülitada (Settings > AirPort Utility)