TOP 5: Praktilised funktsioonid, mida võiksid kõik iPhone’i omanikud kasutada

TOP 5: Praktilised funktsioonid, mida võiksid kõik iPhone’i omanikud kasutada

Apple’i nutitelefon iPhone on täis imelisi funktsioone, mis teevad sellest igapäevase kaaslase, millest on väga keeruline loobuda. Mitmete iPhone’i omanikega suheldes on selgunud tõsiasi, et väga paljud neist ei kasuta mitmeid õunalogoga telefoni võimalusi ära. Üldjuhul piirdutakse netis surfamise, e-kirjade, Spotify ning veel mõne lihtsama äpiga. Kuid lisaks neile on iPhone’is veel hulgaliselt funktsioone, mis on sinna sisseehitatud. Koostasime nimekirja viiest praktilisest ning väga vajalikust funktsioonist, mida võiksid kõik iPhone’i omanikud kasutada

Andmete varundamine pilve

Mis on nutitelefoni omaniku jaoks kõige hullem asi maailmas? Loomulikult äppide, kontaktide, piltide ning muu sisu kadumine. Üldjuhul ei kao nimetatud info telefonist niisama ära vaid see juhtub kogemata. Apple pakub juba pikalt kõigile iPhone’i omanikele andmete varundamist iCloudi pilveteenusesse. Aktiveerides iCloudi varundamise saab olla kindel, et andmed ei lähe enam kunagi kaotsi. Kui telefon on ühendatud WiFi võrku, siis käib andmete varundamine automaatselt, lisaks sellele saab protsessi iCloudi sätete alt käsitsi käivitada.

iCloudi andmete varundamise aktiveerimiseks toimi järgnevalt: Settings -> iCloud -> Backup -> On

Teavituse välk

Kas teadsid, et lisaks helinale ning vibratsioonile on iPhone’idel olemas veel üks viis, mis annab sulle sissetulevast telefonikõnest või üldisemalt teavitusest märku? Selleks on nn välgu sähvatus või teavituse välk, mis aktiveerub telefonikõne või mõne teavituse ajal. Kaamera kõrval olev väike välk teeb paar sähvatust. Funktsioon on eriti kasulik neile, kes ei soovi, et hääletu-režiimis oleks kosta vibratsiooni põrinat.

Aktiveerimiseks: Settings -> General -> Accessibility -> otsi pikast valikust üles LED Flash for Alerts ning aktiveeri see.

Unerežiim

Mis on nutitelefonide puhul kõige tüütum asi? Loomulikult see, kui nad hakkavad keset ööd teavitustest või kõnedest plärisema. Uni on sedavõrd püha asi, et seda ei tohiks miski kõrvaline seade segada. Seetõttu on iPhone’ides olemas režiim nimega Do not Disturb, eesti keeles võiks see kõlada unerežiim. Selle funktsiooniga saab määrata kindlad kellaajad, mil telefon ignoreerib sissetulevaid teavitusi ning telefonikõnesid. Need tulevad küll telefoni sisse, kuid kasutajale ei anta neist märku. Funktsiooni annab vastavalt oma äranägemisele veidi mudida. Näiteks võib lubada lemmikuteks määratud kontakide telefonikõned või korduvad kõned. See tähendab, et kui sulle helistab mõni lemmik, või 3 minuti jooksul on sulle üks ja sama isik helistanud vähemalt kaks korda järjest, siis hakkab telefon ikkagi helisema.

Nagiveeri järgnevalt: Settings -> Do not Disturb -> On

Find My iPhone

iPhone’i esmasel ülesseadmisel pakutakse võimalust kasutada Find My iPhone funktsiooni, mis on mõeldud telefoni positsioneerimiseks selle kadumisel või varguse puhul. Üllataval kombel ei kasuta seda võimalust paljud iPhone’i kasutajad. Kui seni mainitud funktsioonid on olnud üldjuhul soovituslikud siis Find My iPhone saab pidada kohustuslikuks. Kes ei tahaks oma kadunud või varastatud kallist iPhone’i üles leida? Funktsiooni aktiveerides on telefon seotud sinu iCloudi kontoga, mis tähendab seda, et isegi kui selle uus (paha või heatahtlik) omanik tahab seda võtta kasutusse peab ta teadma sinu iCloudi parooli. Ilma parooli teadmata ei saa ta telefoniga mitte midagi teha ehk see on üks kallis telliskivi.

Settings -> iCloud -> Find My iPhone -> On

Medical ID

Medical ID on miski, mis on iPhone’i alles hiljuti lisandunud. Kahjuks ei ole Apple selle äpi turundamisel eriti head tööd teinud. Seetõttu võib ka paljudele pikaaegsetele iPhone’i kasutajatele tulla üllatusena, et iPhone’i saab sisestada hädaabi-kontakti andmed. Sisestades äppi mõne lähedase inimese andmed on õnnetusjuhtumi puhul meditsiinitöötajatel märksa lihtsam lähedastega ühendust võtta. Lisaks kontakti määramisele saab äppi sisestada informatsiooni veregrupi, allergiate ning muude meditsiiniliste andmete kohta.

Ava telefonis äpp Health ning navigeeri edasi Medical ID alla.