TOP 5: Veidrad asjade interneti (IoT) tooted

TOP 5: Veidrad asjade interneti (IoT) tooted

Tehnoloogiaettevõtete juhid räägivad meile pidevalt, et järgmine suur revolutsioon tuleb koos IoT ehk asjade interneti innovatsiooniga. Asjade interneti abil ühendatakse internetti kõik, mis on meie ümber – külmikud, pesumasinad, teetassid, ukselukud jne. Veel enne suure revolutsiooni saabumist otsustasime, et koostame TOP 5 nimekirja veidratest asjade interneti toodetest, mis on juba müügil või jõuavad kohe müügile.

Madrats

Eight madrats
Kui hetkel ilutsevad tehnikapoodide riiulitel nutivõrud, mis jälgivad kasutaja und, siis peagi lisanduvad nende kõrvale nutikad madratsid, mis teevad sama. Lisaks une jälgimisele suudab Eight nutimadrats jälgida ning analüüsida 15 erinevat olulist näitajat kasutaja magamistoas. Madrats jälgib kasutaja magamisharjumusi, toa temperatuuri, valgust, õhuniiskust ning veel palju muud. Jälgitava info põhjal suudab madrats end automaatselt soojendada. Lisaks automaatsele režiimile saab madratsit juhtida ka nutitelefonist. Madrats maksab ligikaudu 100 eurot ning jõuab müügile tänavu aprillis.

Hoiupõrsas

Hoiupõrsas
Kes meist ei oleks lapsepõlves kogunud hoiupõrsasse sente või münte? Tegevus, mis pakub palju elevust on tänu asjade internetile tehtud palju lihtsamaks. Tänu nutikal hoiupõrsa kõhus olevale tehnoloogiale näeb nutiseadme äpist, kui palju raha on kogutunud. Kuna toode on suunatud ameeriklastele, siis on ta ära kalibreeritud USA 25 sendise järgi. Hoiupõrsasse mahub 100 dollari jagu 25 sendiseid. Nutikas Porkfolio hoiupõrsas on müügil Amazoni e-poes ning maksab ligikaudu 20 eurot.

Munarest

Munarest
Kas sina oled üks neist inimestest, kes enne toidupoodi minekut koostab põhjaliku ostunimekirja? Targad insenerid on välja mõelnud lahenduse, mis säästab ostunimekirjade koostamisel mõned sekundid. Selleks on internetiga ühendatud munarest. Äpi kaudu saab jälgida munaresti täituvust ning munade kvaliteeti. Taaskord on tegu reaalse tootega, mida saab Amazonist osta ca. 11 euro eest.

Ravimipurk

Ravimipurk
Kui sul on keeruline meeles pidada ravimite võtmise aega, siis peaksid sa mõtlema nutika ravimipurgi soetamisele. Lisaks sellele, et purk tuletab tablettide võtmist meelde suudab ta interneti abil suhelda ka apteegiga saates neile info tablettide kohta, mis hakkavad otsa lõppema. GlowCap on osutunud sedavõrd populaarseks, et praegu on kõik eksemplarid välja müüdud.

Mokatubaka karp

Mokatubaka karp
Meie edetabeli esikoha ning ühtlasti kõige veidrama asjade interneti tiitli saab endale rootslaste poolt tehtud mokatubaka karp. Sisu kaitmiseks on karbil automaatne lukustussüsteem. Mobiiliäpp kuvab mitu korda on karp avatud ning millal ta järgmisena avatakse. Karbi peal on väike LED ekraan, mis kuvab minuteid ning sekundeid. Pouchquardi projekti saab veel 26 päeva toetada ühisrahastus saidil Indiegogo.