TOP 5: Viis Android N funktsiooni, mida tahaks juba täna kasutada

TOP 5: Viis Android N funktsiooni, mida tahaks juba täna kasutada

Suuremale üldsusele üllatusena väljastas Google eile esimese versiooni uuest Android N operatsioonisüsteemist. Kui tavaliselt esitleb Google Androidi uut versiooni arendajate konverentsi IO raames, mis sel aastal algab 18. mail, siis tänavu otsustati senist taktikat eirata. Selle asemel saavad äppide arendajat uut Androidi juba praegu testida. Tavakasutajate jaoks peaks uus versioon tulema välja suve lõpus või sügise alguses. Kogusime kokku viis Android N-i väga lahedat funktsiooni, mida me tahaks juba tänasest kasutada.

Rakenduste kõrvuti kasutamine

Android N kaks äppi kõrvuti
Jah nimetatud funktsioon on olnud Samsungi ning teistegi tootjate Androidi seadmetel olnud juba aastaid, kuid lõpuks on Google otsustanud selle lisada puhtasse Androidi. Kahe rakenduse kõrvuti kasutamine võimaldab tahvli või telefoniga teha senisest rohkem. Võib isegi öelda, et see funktsioon on üks põhjus, miks paljud Androidi seadmete omanikud võtavad need sahtlitest välja ning hakkavad neid uuesti kasutama.

Teavitustele kiirvastamine

Android N teavitused
Meeldigu see Androidi kasutajatele või mitte aga asi, mille on Google uude süsteemi Apple’ilt maha viksinud on teavitustele kiirvastamise. Funktsioon toimib täpselt nii nagu nimi vihjab. Kui telefoni või tahvlisse tuleb sisse teavitus, näiteks uus Facebooki sõnum, siis saab sellele ilma äppi avamata teavituste ribalt koheselt vastata.

Sisu kopeerimine lohistamise abil


Suurem enamus meist kasutab arvutis sisu kopeerimiseks lühendeid ctrl+c/cmd+c ja ctrl+v/cmd+v. See lühend on meile sissekodeeritud ning selle kasutamisel ei pea me ühtegi ajurakku kulutama. Küll aga muutub sisu kopeerimine keerulisemaks nutiseadme peal. Teksti valimine, kopeerimine ning seejärel kleepimine on aeganõudev ja tüütu. Seetõttu sisaldabki Android N endas funktsiooni, mis võimaldab sisu (olgu see tekst, pildid või midagi muud) kopeerida vaid lohistamise abil. Vaata viidatud videost, kuidas see täpselt toimib.

Kontaktike blokeerimine

Android N blokeerimine
Lõpuks on puhtas Androidis olemas võimalus tüütuks osutunud kontaktide blokeerimiseks. Kui sina oled üks neist, kellele helistatakse pidevalt uute soodsate teenuste või toodete müümiseks, siis peagi on käes sinu õnnepäev. Kui süsteemis on mõni kontakt ära blokeeritud, siis sellele infole pääsevad ligi ka teised äpid ning blokeerivad sama kontakti ära ka seal.

Öörežiim

Android N öörežiim
Android N-i esimeses eelvaate versioonis on olemas öörežiim, mis reguleerib ekraani tonaalsust vastavalt kellaajale ning seadme asukohale. Sellise funktsionaalsusega äppe on Play äpipood pungil täis. Lisaks tonaalsuse reguleerimisele muudetakse kasutajaliidese värvid tumedamaks. Funktsiooni saab käsitsi sisse lülitada, kuid võib lasta sel ka ise aktiveeruda. Muide, tegu ei ole esimene korraga, mil Google sellist funktsiooni esitleb. Android M beetaversioonides oli see samuti olemas, kuid teadmata põhjustel eemaldati see lõppversioonist.