Uber: me alles uurime, kas Eestisse on mõistlik laieneda

Uber: me alles uurime, kas Eestisse on mõistlik laieneda

Eile kirjutas Eesti peavoolumeedia, et ameeriklaste ülipopil äpil Uber on plaanis Eestisse laieneda. Uudise avalikustamisel tugineti Uberi kodulehel olevale informatsioonile, mille kohaselt otsib maailma üks edukaimaid idufirmasid Tallinnasse kolme töötajat.

Uberi töökuulutuste kohaselt otsivad nad Tallinnasse turundusjuhti, logistitikaspetsialisti ning tegevjuhti. Esimeste töötajate värbamine Eestis andis paljudele taksoäppide kasutajatele lootust, et peagi saab Eestiski kasutada ülemaailmselt palju kõneainet pakkuvat Uberit.

On spekuleeritud selle üle, et Uberi laienemine võib olla seotud firma sooviga olla börsil noteeritud.

Uberi tööpakkumine

Uberi tööpakkumine

Kiibile antud kommentaaris kinnitas firma Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika kommunikatsioonijuht Daniel Byrne, et Uber otsib Tallinnas töötajaid, samas andis ta mõista, et konkreetseid plaane laienemise osas ei ole veel paigas.

„Uberi ambitsioon on olla igas progressiivses ning edumeelses linnas, kus on vajadus ohutu, usaldusväärse ja tõhusta transportteenuse järgi, Tallinn ei ole erand. Hetkel me uurime Tallinnasse (ning Eestisse) laienemise võimaluse üle, koos sellega tutvume me kohaliku tööjõuturuga. Kahjuks ei ole meil hetkel (Eestisse laienemise kohta toim.) midagi konkreetsemat öelda“ , teatas Uberi pressiesindaja.

Markus Villig

Markus Villig

Uberi laienemist kommenteerides teatas Eesti taksoäpi Taxify tegevjuht Markus Villig, et Uberil on Lääne-Euroopa taksodega võrreldes Eesti turul palju väiksem eelis, aga samas on neil suur rahakott et pikalt kahjumis toimetada.

„Taksojuhid on täna Taxifyga väga rahul ning on ilma litsentsita sõitmise vastu üsna agressiivsed. Alguses võib osa juhte kindlasti Uberit käibe suurendamiseks proovida, aga teiste linnade kogemuse pealt saavad taksojuhid üsna kiiresti aru et saevad endale pikas perspektiivis jalga,“ lisas Villig.

Kasutajate rõõmuks teatab Taxify, et neil on parasjagu testimisel funktsioon, et taksoarvet saaks otse mobiilist tasuda. Lisaks on edukal idufirmal valmimas Windows Phone’i nutiseadmetel toimiv äpp. Esialgu töötab mobiilimaksete funktsioon iOSi ning Androidi seadmetel.