USA saatkond tekitab Facebooki kasutajates pahameelt

USA saatkond tekitab Facebooki kasutajates pahameelt

Tallinnas asuv Ameerika Ühendriikide Saatkond on aktiivne sotsiaalmeedia kasutaja. Eriti aktiivselt meeldib saatkonnale teha uusi kandeid Facebooki. Alates 22. juulist on lehele tehtavate sissekannete arv märgatavalt suurenenud. Lehe fännidele jagatakse infot Ukrainas toimuva ning president Obama visiidi kohta.

Nagu eeldada võis soovis USA saatkond 20. augustil eestlastele ilusat taasiseseisvumispäeva. Erinevalt kõigist varasematest postitustest sooviti õnne kolmes keeles – eesti, inglise ning vene keeles. Sellest päevast saadik on enamik postitusi olnud kolmkeelsed.

Ekraanitõmmis

Ekraanitõmmis

Selline teguviis ei ole meeltmööda olnud mitmele Facebooki kasutajale, kes on saatkonnalt pärinud, miks nad on otsustanud hakata vene keelt kasutama. Saatkonna väitel peab ligikaudu 28% Eesti elanikkonnast emakeeleks vene keelt ning see ongi keele kasutamise põhjuseks. Saatkond juhib tähelepanu sellele, et kolmkeelsete postitustega soovitakse jõuda võimalikult suure lugejaskonnani.

Ühe postituste kommentaarides leiab saatkonna jälgija Merit, et tegu on ebatavalise teguviisiga ning samastab seda sellega, kui Washingtonis asuv Eesti saatkond hakkaks sotsiaalmeedia postitusi tegema hispaania keeles. Kasutaja viitab sellele, et kuigi hispaania keel on USAs väga levinud ei ole tegu ametliku riigikeelega.

Ekraanitõmmis

Ekraanitõmmis