Vaata, kuidas on Elioni interneti hinnad viimastel aastatel muutunud

Vaata, kuidas on Elioni interneti hinnad viimastel aastatel muutunud

Sel esmaspäeval teatas Elion, et 1. augustist muutub firma internetipakettide valik. Alates sellest kuupäevast on teenusepakkuja valikus Eesti kiireim alla- ja üleslaadimiskiirusega internetiühendus. Koos uue paketi lisandumisega tehti hinnakirjas korrektuure. Seni soodsaima paketi eest tuleb klientidel 1. augustist hakata tasuma 2 eurot kallimat kuutasu. Hinnatõus mõjutab teisigi pakette. Teenusepakkuja väitel puudutab muudatus umbes 90 000 klienti ning ligikaudu 100 000 kliendi jaoks jääb teenuse hind endiseks.

Koos hinnatõusuga saabus praeguste klientide pahameel, kus teatati, et järjekordselt tõstab Elion teenuse hindu. Kliendid väitsid, et sääraseid hinnatõuse on firma ajaloos pidevalt tulnud ette. Sellest ajendatuna vaatasime ajateljel kümme aastat tagasi, et võrrelda Elioni interneti soodsaima ning kalleima paketi hinna muutumist viimase kaheksa aasta jooksul.

Hinnavõrdlust alustame 2007. aastast. Toona küsis Elion soodsaima kodulahenduse internetiühenduse eest 115 krooni kuus ehk ligikaudu 7,35 eurot. Kliendile pakuti vastu alla- 512 kbit/s ja üleslaadimiskiiruseks 256 kbit/s. Kõige kiirem ning ühtlasi ka kalleim kodulahenduse paketi eest tuli tasuda 495 krooni (ca. 31,63 eurot). Kiirusteks pakuti vastu 2Mbit/s alla ja 256kbit/s üles.

Aasta hiljem tõsteti kiireimat ühendust kuni 12 Mbit/s (alla) peale ning hind jäi samaks. Pakett sisaldas endas internetti, telefoni, digiTV-d ja videolaenutust. 115 kroonise paketi eest sai veel endiselt nautida aeglasemat kuni 2 Mbit/s allalaadimiskiirusega ühendust. Üldpildist on näha, et Elioni interneti hind on väga kõikuv olnud.

Elioni hinnavõrdlus