Venemaa siseriiklik internetiliiklus läbib Hiina ruutereid

Venemaa siseriiklik internetiliiklus läbib Hiina ruutereid

Eelmisel nädalal teatas interneti monitoorimisega tegelev Renesys, et segastel asjaoludel läbib Venemaa siseriiklik internetiliilus Hiina ruutereid. Lähemal uurimisel selgus, et netiliiklus suunati ruuteritesse, mis kuuluvad Hiina valitsuse poolt juhitud China Telecomile. Liikluse suunamine neisse ruuteritesse toob kaasa aeglase ühenduse ning avab võrgu potentsiaalsetele häkkeritele ning teistele kurikaeladele.

Möödunud aastal sõlmisid Venemaa mobiilioperaator Vimpelcom ja China Telecom koostöölepingu, millega sooviti raha kokku hoida. Lepingu kohaselt on mõlemal osapoolel võimalus suunata osa liiklusest üle partneri võrgu. Lepingu sõlmimisest saadik on suur osa Venemaa siseriiklikust ühendusest liikunud mööda väga pikka teed esialgu Hiina ning alles siis tagasi Venemaale.

Uuringufirma tõi näiteks augustis tehtud mõõtmised, kust oli näha, et Moskvast liiguti esmalt Frankfurtis asuvasse China Telecomi ruuterisse, seejärel Stockholmi ning alles siis Yaroslavli ehk tagasi Venemaale. Kuna interneti põhitalaks olev välislüüsi protokoll on väga keeruline, siis ei saa hetkel üheselt väita, et Hiina ruuterite läbimine on tahtlik või teadlik. Eksisteerib võimalus, et inimliku eksimuse tõttu läbib liiklus mitmeid keerulisi teid.

Allikas: Renesys