Viis asja, mida pead teadma iPhone SE kohta enne selle ostmist

Viis asja, mida pead teadma iPhone SE kohta enne selle ostmist

Eile oli see suur päev, mil Apple esitles oma järjekordset iPhone’i, mis sel korral kannab nime SE. Tänu arvukatele leketele oli üritus paljude jaoks päris igav. Hoolimata sellest, et tänu info lekkimisele oli telefoni kohta juba praktiliselt kõik teada leidsime siiski viis olulist asja, mida peaksid uue iPhone SE kohta teadma enne selle ostmist.

Vana Touch ID

iPhone SE Touch IDLähemalt uurides selgub, et kuigi iPhone SE kasutab suuresti iPhone 6Si sisu, siis sõrmejäljelugeja puhul on Apple otsustanud SE-l piirduda esimese põlvkonna Touch ID-ga. Hoolimata vana sensori kasutamisest, mis oli olemas ka iPhone 5S-il, on uuel telefonil Apple Pay tugi.

Teise põlvkonna Touch ID tõi Apple välja alles mullu ehk koos 6s/6s Plus tulekuga.

3D Touch puudumine

Veel üks riistvaraline võimalus, mida ei toodud 6s/6s Plusilt üle on survetundlik 3D Touch puuteekraan. Selle puudumine on kohati lahendatud tarkvaraliselt. Näiteks saab live photos’i pilte vaadata, kui hoida näppu ekraanil pikemalt. Kuigi see on hetkel ainus funktsioon, millest on Apple rääkinud, on võimalik, et neid on telefonil veel, eks aeg näitab.

Eesmine kaamera

Jätkame negatiivsuse lainel. Jällegist ei ole Apple uue telefoni esitlusel päris aus olnud. Jah SE-l on tõesti 6s/6s Plusi protsessor ja veel mõni teinegi jupp, kuid eesmise kaamera puhul kasutatakse 1,2-megapikslist sensorit. Täpselt sama (f/2,4 avaga) sensor oli kasutusel ka iPhone 5s-il. Üha rohkem tundub, et SE on toodetud selleks, et Apple saaks demonstreerida juppide taaskasutust.

Sisemälu

iPhone SEiPhone SE on tänaseks juba kolmeteistkümnes iPhone’i mudel, mida on Apple esitlenud. Kuigi Apple’il peaks olema telefonide tootmine nüüd käpas ei suuda nad endiselt endale tunnistada, et 16GB sisemäluga baasmudel on alla igasuguse arvestuse. Esimest korda sai iPhone’i baasmudel endale 16GB sisemälu juba 2009. aastal ehk seitse aastat tagasi!

Arvestades sellega, et operatsioonisüsteem ning mitmed äpid võtavad sisemälust oma osa jääb kasutajale alles väga väike osa. Kui nüüd üritada jäädvustada videot 4K kvaliteedis, siis jõutakse kiirelt tõsiasjani, et seda saab salvestada vaid loetud sekundid. Tundub, et Apple teeb seda kellegi või millegi norimise pärast.

Eurooplased on ameeriklastest rikkamad

Uue telefoni esitlust jälgides saime teada, et iPhone SE maksab USAs 399 dollarit. Kahjuks jättis Apple’i tegevjuht Tim Cook mainimata, kui palju maksab sama telefon mujal regioonides. Saame aru, et erinevaid valuutasid on palju ning hindade kujunemine on keeruline teema, kuid miks ei oleks võinud Apple tuua välja hinna eurodes?

Võrreldes eurotsooni ning USA suurust teame ju, et eurot kasutab 335 miljonit inimest ning USA dollarit 314 miljonit. Arvatavasti on põhjus selles, et eurodes tasudes peab telefoni eest maksma hoopis 499 eurot ehk märgatavalt rohkem. Seetõttu tekib juba olukord, et isegi kui tasuda kõik tollimaksud tuleb telefoni USAst toomine isegi veidi soodsam, kui see Euroopast osta.